Adwokat kościelny – Bydgoszcz, Toruń

Kancelaria kanoniczna Dawid Niemczycki specjalizuje się w kompleksowej pomocy w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami oraz pozostałymi instytucjami kościelnymi. Zapraszamy zarówno osoby poszukujące profesjonalnych porad prawnych, jak i decydujące się na tzw. „rozwód kościelny”. Bydgoszcz i Toruń to miasta, w których prowadzimy sprawy dotyczące województwa kujawsko-pomorskiego, a dokładniej diecezji bydgoskiej oraz toruńskiej.

Adwokat kościelny Bydgoszcz i Toruń

Profesjonalny prawnik kościelny Bydgoszcz i Toruń

„Unieważnienie małżeństwa kościelnego” – Toruń, Bydgoszcz

Klienci trafiający na naszą stronę internetową, najczęściej wpisują frazy w stylu „rozwód kościelny Toruń (Bydgoszcz), „adwokat kościelny” czy tytułowe „unieważnienie małżeństwa kościelnego”. Warto jednak zaznaczyć, że wskazane nazwy są błędne. Całe postępowanie kościelne ma bowiem doprowadzić do stwierdzenia nieważności małżeństwa, a więc uznania, że z określonych powodów w ogóle ono nie zaistniało. Istnieją trzy główne grupy przesłanek, które prawnik kanonista może przedstawić w procesie: przeszkody zrywające, nieprawidłowości zgody małżeńskiej, brak poprawnej formy kanonicznej

Szczegóły dotyczące przyczyn i przebiegu postępowania o „rozwód kościelny” można znaleźć na podstronie dedykowanej temu zagadnieniu.

Prawnik kościelny w diecezji toruńskiej i bydgoskiej

Kim jest pełni prawnik kościelny i jaką odgrywa rolę w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa?

Specjalista, określany również jako adwokat kościelny czy prawnik kanoniczny, zajmuje się przede wszystkim zebraniem niezbędnej dokumentacji oraz reprezentacją Klienta przed sądami i trybunałami kościelnymi. W przypadku głównych miast województwa kujawsko-pomorskiego będą to: Sąd Biskupi Diecezji Bydgoskiej oraz Sąd Biskupi Diecezji Toruńskiej. Adwokat specjalizujący się w tej dziedzinie, zna dokładnie przepisy prawa kanonicznego i ma pełny tytuł do reprezentowania Klientów przed wskazanymi instytucjami.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa Bydgoszcz i Toruń
Rozwód kościelny Bydgoszcz i Toruń

Adwokat Dawid Niemczycki – „rozwód kościelny” Bydgoszcz, Toruń

Zapraszamy do kontaktu z kancelarią kanoniczną Dawid Niemczycki. W sprawach związanych ze stwierdzeniem nieważności małżeństwa najlepszym rozwiązaniem jest pomoc, jaką zapewnić może adwokat kościelny. Bydgoszcz czy Toruń to tylko niektóre z lokalizacji, a możliwy jest również kontakt na odległość. Zachęcamy do wypełnienia formularza lub skorzystania z drogi telefonicznej. Nasza kancelaria prawa kanonicznego działa regularnie od poniedziałku do piątku.

Kontakt

    W czym możemy Ci pomóc?


    Czytaj więcej