Tzw. „rozwód kościelny” Łódź, Łowicz

Kancelaria kanoniczna Dawid Niemczycki zapewnia kompleksową pomoc w sprawach o niepoprawnie określany „rozwód kościelny”. Łódź i Łowicz to miasta, w których siedzibę mają odpowiednio: Trybunał Metropolitalny Łódzki oraz Sąd Biskupi Diecezji Łowickiej. Z usług skorzystać mogą jednak wszystkie osoby, podlegające pod archidiecezję łódzką czy diecezję łowicką.

Profesjonalny prawnik kościelny Łódź

Dlaczego adwokat kościelny (Łowicz, Łódź)?

Prawnik kościelny to przede wszystkim specjalista prawa kanonicznego. Może on reprezentować jako adwokat kościelny ad causam (ad casum) swoich klientów przed sądami oraz innymi instytucjami kościelnymi. Jego pomoc okazuje się niezbędna w szczególności podczas procedury, błędnie określanej jako „rozwód kościelny” czy „unieważnienie małżeństwa”. Najważniejsze są wysokie kompetencje, wiedza oraz doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. W tym zakresie zachęcamy do skorzystania z pomocy, jaką oferuje kancelaria kanoniczna (Łódź, Łowicz) Dawid Niemczycki.

Tzw. „unieważnienie małżeństwa kościelnego” w Łodzi i nie tylko

Warto wyjaśnić, dlaczego powyżej używane pojęcia określane są jako błędne. Na stronę naszej łódzkiej kancelarii prawa kanonicznego Klienci trafiają często, wpisując w wyszukiwarkę: „rozwód kościelny Łódź (Łowicz)”, „unieważnienie małżeństwa Łódź (Łowicz)” i tym podobne hasła. Wszystkie one jednak odnoszą się do procedury stwierdzenia nieważności małżeństwa i tylko ta nazwa jest poprawna. Nie chodzi tu bynajmniej wyłącznie o kwestie pojęciowe.

Urzędowe, kościelne stwierdzenie nieważności zawartego sakramentu ma na celu wykazanie, że zgodnie z prawem kanonicznym nigdy on de facto nie zaistniał. Nie chodzi zatem w takim przypadku o rozpad pożycia lub zakończenie małżeństwa. Jest ono zwyczajnie uznane za niebyłe.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa Łódź i Łowicz
Rozwód kościelny Łódź i Łowicz

Błędnie określany „rozwód kościelny” – kancelaria kanoniczna Łódź, Łowicz

Pierwszym krokiem do stwierdzenia nieważności małżeństwa zawartego przed ołtarzem jest zaistnienie ku temu ważnych powodów. Są one wyraźnie określone w prawie kanonicznym, dlatego warto już na samym początku skonsultować się z adwokatem kościelnym, który pomoże ocenić przydatność wskazanych przyczyn. Polecamy oczywiście w tym zakresie pomoc prawników kanonicznych z łódzkiego oddziału kancelarii Dawid Niemczycki.

W oparciu o uzyskane informacje oraz swoje kompetencje adwokat kościelny sporządza skargę powodową, którą składa do odpowiedniej instytucji – w tym przypadku Trybunału Metropolitalnego w Łodzi lub Sądu Biskupiego w Łowiczu (miejsce złożenia skargi związane jest z zamieszkaniem stron lub parafią w której zostało zawarte małżeństwo albo konieczne będzie zbieranie większości dowodów).

Na kolejnych etapach postępowania, prawnik kościelny przedstawia dowody oraz reprezentuje Klienta w czasie trwania całej procedury. W jej skład wchodzi zarówno konieczność zapoznania się z wnioskiem drugiej strony postępowania, odniesienie się do opublikowanych akt, jak i wysłuchanie i ocena głosu obrończego oraz Obrońcy Węzła Małżeńskiego. Cały proces kończy się naturalnie wyrokiem, który decyduje o ewentualnym „unieważnieniu małżeństwa kościelnego” zawartego w Łodzi, Łowiczu i pozostałych miejscowościach wskazanych diecezji. Trzymanie się jasno wytyczonych procedur jest kluczem do powodzenia sprawy.

Adwokat kościelny Łódź, Łowicz

Kancelaria Kanoniczna Dawid Niemczycki z oddziałem w Łodzi, zapewnia profesjonalne podejście do Klienta oraz fachową pomoc prawną, zarówno w odniesieniu do wstępnych porad, jak i reprezentowania przed sądem kościelnym w sprawach o tzw. „rozwód kościelny”, czyli stwierdzenie nieważności małżeństwa. Nasza pomoc kierowana jest do mieszkańców stolicy województwa łódzkiego, a także miast takich, jak: Łowicz, Skierniewice, Piotrków Trybunalski czy Tomaszów Mazowiecki.

W celu oceny swoich szans w procesie o orzeczenie nieważności małżeństwa wystarczy wypełnić niniejszy formularz kontaktowy: pokaż.

Pomoc w prawie kanonicznym Łódź i Łowicz
Kontakt

    W czym możemy Ci pomóc?


    Czytaj więcej