Adwokat kościelny Siedlce, Drohiczyn

Usługi kancelarii kanonicznej Dawid Niemczycki obejmują przede wszystkim kompleksowe porady prawne dotyczące tzw. „rozwodów kościelnych”, jak i reprezentowanie Klienta przed Sądem Biskupim w Siedlcach i Drohiczynie w sprawach o „unieważnienie ślubu kościelnego”. Oferta kierowana jest w szczególności do osób podlegających pod diecezję siedlecką i drohiczyńską. Swoje usługi świadczymy jednak na terenie całego kraju – swoje biura posiadamy w największych, polskich miastach.

Adwokaci kościelni współpracujący z naszą Kancelarią Kanoniczną (Siedlce, Drohiczyn) posiadają znaczne kompetencje, doświadczenie i wiedzę dotyczącą szczegółowych przepisów prawa kanonicznego. Dzięki temu sprawy o niepoprawnie nazywany „rozwód kościelny” prowadzone są w sposób profesjonalny i zgodny z wszelkimi procedurami.

Adwokat kościelny Siedlce, Drohiczyn

Profesjonalny prawnik kościelny Siedlce, Drohiczyn

„Unieważnienie małżeństwa kościelnego” – prawnik kanoniczny Siedlce

Na początku należy zaznaczyć, że prawidłowa nazwa tego pojęcia to stwierdzenie nieważności małżeństwa. Chodzi tutaj o wykazanie nieprawidłowości już w trakcie zawierania małżeństwa. Główne grupy powodów to: brak lub błędy zgody małżeńskiej (m.in. oszustwo, zmuszenie, choroba psychiczna), obiektywne przyczyny zrywające (jak np. wiek, pokrewieństwo, święcenia), czy brak formy kanonicznej. Jak przebiega proces o mylnie nazywane „unieważnienie ślubu kościelnego”?

  • Na początku konieczne jest przeanalizowanie powodów, pod kątem ich adekwatności. Jeżeli prawnik kanoniczny uzna, że mogą one zostać uznane przez sąd kościelny (w Siedlcach lub Drohiczynie), składa skargę powodową.
  • Jeżeli skarga zostanie przyjęta i zaakceptowana, małżonek ma 15 dni na ustosunkowanie się do niej.
  • Następnie sąd kościelny przeprowadza postępowanie dowodowe, aby wykazać, że rzeczywiście doszło do wystąpienia któregoś z istotnych powodów do stwierdzenia nieważności małżeństwa.
  • W kolejnym kroku opublikowane zostają akta, z którymi obie strony powinny się zapoznać. W tym momencie prawnik kanoniczny może również przedstawić dodatkowe wnioski czy dowody.
  • Istotną częścią procedury jest głos obrończy oraz zdanie Obrońcy Węzła Małżeńskiego.
  • Po wystąpieniu wszystkich powyższych kroków wydawany jest wyrok.

Adwokat kościelny Dawid Niemczycki – kancelaria kanoniczna Siedlce, Drohiczyn

Jak widać, pomoc prawnika kanonicznego jest nieoceniona podczas procedury „unieważnienia małżeństwa kościelnego”. Jego rolą jest zadbanie o profesjonalne zaplecze formalne oraz reprezentowanie Klienta. Kancelaria kanoniczna Dawid Niemczycki działająca w Siedlcach i Drohiczynie (oraz odpowiednio w miejscowościach podlegających pod diecezję siedlecką i drohiczyńską) zapewnia pełne wsparcie w zakresie uzyskania tzw. „rozwodu kościelnego”, czyli stwierdzenia nieważności małżeństwa. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa Siedlce, Drohiczyn
Kontakt

    W czym możemy Ci pomóc?


    Czytaj więcej