„Rozwód kościelny” Gdańsk (Trójmiasto)

Prawnik kanoniczny to osoba reprezentująca Klientów przed sądami, trybunałami i pozostałymi instytucjami kościelnymi. Jednym z najpopularniejszych typów spraw to postępowania o stwierdzenie nieważności małżeństwa – czyli niepoprawnie nazywany „rozwód kościelny” czy „unieważnienie małżeństwa kościelnego”. Olsztyn i Gdańsk – czyli stolice województw pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego to miasta, w których swoje biuro posiada Kancelaria kanoniczna Dawid Niemczycki. Obsługujemy jednak również klientów z pozostałych miejscowości zlokalizowanych na wymienionych obszarach. Można tu wymienić takie miasta, jak Gdynia czy Sopot. Wszystkie szczegóły chętnie omawiamy telefonicznie lub mailowo.

Adwokat kościelny Trójmiasto Gdańsk

Profesjonalny prawnik kościelny Trójmiasto, Gdańsk

Stwierdzenie nieważności małżeństwa – Trójmiasto

Czym charakteryzuje się „unieważnienie małżeństwa kościelnego”? Po pierwsze, nie chodzi tutaj o ustanie pożycia czy zakończenie związku. W całym procesie chodzi o udowodnienie przed sądem kościelnym, że małżeństwo z punktu widzenia prawa kanonicznego nigdy nie doszło do skutku. Wśród przyczyn, uzasadniających taki stan rzeczy, znajdują się m.in.:

  • Oszustwo, podstęp, zmuszenie do zawarcia ślubu,
  • Choroba psychiczna, impotencja,
  • Święcenia lub śluby zakonne,
  • Zbyt niski wiek,
  • Pokrewieństwo, powinowactwo
  • Brak uprawnień osoby udzielającej ślubu kościelnego.

Więcej szczegółów dotyczących możliwych przyczyn tzw. „rozwodu kościelnego” znajduje się na dedykowanej podstronie. W trakcie procesu adwokat kanoniczny ma za zadanie wykazać, że któryś z istotnych powodów rzeczywiście wystąpił.

Adwokat kościelny Gdańsk

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty osoby z Trójmiasta – oprócz Gdańska, również Gdyni i Sopotu. Adwokat kościelny z kancelarii Dawid Niemczycki zajmie się kompleksowo przygotowaniem niezbędnych dokumentów i skutecznym reprezentowaniem przed instytucjami kościelnymi klientów z Trójmiasta i pozostałych, pobliskich miejscowości. W przypadku braku pewności co do adekwatności powodów do „rozwodu kościelnego” zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego lub rozmowy telefonicznej.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa Trójmiasto, Gdańsk
Kontakt

    W czym możemy Ci pomóc?


    Czytaj więcej